pH Metreler Hakkında Soru ve Cevaplar

Otomatik Kalibrasyonlu pH metre tercih etmenin avantajları nedir.?
1. Kalibrasyon işleminin potansiyometre ile yapıldığı ph metrelerde sonradan kalibrasyon kayma olasılığı yüksektir.
2. Potansiyometre ile yapılan ph metre kalibrasyon işlemi uzun sürer.
3. Kalibrasyon işlemini yapmak için iki elin kullanılması gerekir.
4. Potansiyometre ile kalibre olan ph metrelerde bir süre sonra içindeki potansiyometrenin sarsıntıdan ve Kirlenmeden dolayı Kalibrasyon yapma özelliği bozulabilir.
5. Otomatik kalibrasyonlu ph metrelerde kalibrasyon tek tuş ile yapılabilir zamandan tasarruf ve pratiklik sağlar.
6. Otomatik kalibrasyonlu ph metrelerde ölçüm doğruluğu uzun süre kalıcıdır.

___________________________________________

pH metre cihazları nedir nasıl çalışırlar.?
pH metre cihazları genel olarak üç parçadan oluşmaktadır: 1: pH ölçüm elektrodu 2: Referans elektrodu 3: Yüksek empedans girişli bir cihaz. pH elektrodu, ölçülen çözeltinin pH değerine göre voltaj veren bir pil gibi çalışır. pH ölçüm elektrodu hidrojen iyonuna hassas bir cam haznedir. İçindeki ve dışındaki bağıl hidrojen oranlarının değişimine göre farklı milivolt çıkışları verir.

Referans elektrodu çıkışı hidrojen iyonu aktivitesiyle değişmez. pH metre elektodunun iç direnci çok yüksektir. pH değişimine göre ortaya çıkan voltaj değişimini ölçmede zorluk çıkarır. pH metrenin giriş empedansı ve kaçak dirençler önemli faktörler haline gelir. pH metre temel olarak yüksek empedanslı bir yükseltici olup anlık elektrod voltajlarını ölçüp sonuçları analog veya dijital bir göstergede pH birimi cinsinden gösterir. Bazı hallerde, özel kullanım alanları veya iyon-seçici ya da Oksidasyon-İndirgeme Potansiyeli (ORP) elektrodlar için voltaj da okunabilir.
-------------------------------------------------------------------------------------

İnsan Sağlığında pH değerinin önemi

Gıdaların insan sağlığının sürekliliğini ve insanların kendilerini her zaman iyi hissedebilmesini sağlayabilecek en önemli ana koşul, insan vücudunda dolaşan sıvıların ve tüm dokulardaki pH seviyesinin sürekli olarak ideal seviyede tutulabilmesi ve bunu sağlayacak bir iç ortama sahip olmasıdır. Bunu sağlayabilmek içinde insanların yaşam biçimleri ve koşulları >>DEVAMINI OKU
www.phmetre.com.tr
__________________________________________________
 
Ph metre kategorisinde el, cep, masa tipi ph metreler hakkında bilgiler ile çeşitli ph metre cihazlarının özellikleri, fiyatları ve kullanma kılavuzları bulunmaktadır. Dileyen ziyaretçilerimiz ph metre cihazlarını peşin fiyatına 9 taksite varan ödeme seçenekleri ile satın alabilirler.

IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.